Září 2007

Jack Russel terier - z oficiálních stránek

10. září 2007 v 20:14 | Deny |  Jack Russel Terier
Tak předem vám všem chci moc moc poděkovat, že sem chodíte. Většina lidí sem chodí kvuli tomu že tady mam dva články o jack russelovi... a díky vám nemam nulovou návštěvnost a sem na tom celkem dobře. Kvuli dvoum blbejm článkům ...heh. No proto přidam aspoň tohle z oficiálních stránek -to se mi zdálo jako celkem hezky shrnutý a přesně to jacka vystihuje.

Jack Russelův Teriér

Jack Russelův Teriér je přívětivý, dobře přizpůsobivý k životu v domácnosti. Je silný, aktivní, hbitý a pružný pracovní pes s odvážnou povahou a pružným tělem střední délky. Jeho svižná chůze se hodí k jeho čilému výrazu. Je to pes přívětivý, dobře přizpůsobivý k životu v domácích podmínkách, je miláčkem všech. Dobrý lovec, odvážný krysař, vhodný pro hlídací službu.

Aktivita

Jack Russell teriéři nejsou rozhodně psy pro lenochy. Jsou inteligentní, překypují energií. V průměrné obytné čtvrti mají tito psíci s notnou dávkou energie a potřebou činorodosti obvykle jen málo možností. Je tedy na pánovi, aby mu nabídl dostatek činnosti. Nečekejte, že se pes přizpůsobí životu za pecí; to se nestane. Je zřejmé, že vzhledem ke svému založení bude vyhledávat aktivity, které neoceníte ani vy, ani obyvatelé čtvrti. Proto je Jack Russell teriér vhodný především pro lidi, kteří se svým psem rádi něco dělají a nechtějí trávit čas doma.

Jack je lovec

Portrét Jacka
Je třeba si uvědomit, že "jackové" jsou psi lovečtí a mají tedy notnou dávku loveckého instinktu. Když se štěně dostane do domácnosti, kde žije více domácích zvířat, akceptuje je obyčejně bez potíží. Jakmile jednou Jack Russell vyroste společně s papoušky, fretkami a s kočkami, nepřeloží jim přes cestu ani stéblo a dokáže s nimi uzavřít i přátelství. Obráceně to ale platí rovněž: chcete-li si vzít domů staršího "jacka", který neměl kontakty s jinými domácími zvířaty, počítejte s tím že bude vaše ostatní zvířata pokládat za kořist a bude jednat podle toho.

Návštěvy a cizí psi

Jack Russell teriér je opravdový přítel člověka. Při příchodu návštěvy sice štěká, ale tím to také končí. Návštěvníci bývají obvykle nadšeně přivítáni s neskrývanou radostí: čím víc lidí, tím víc zábavy. Dobře socializovaný Jack Russell teriér velmi dobře vychází s dětmi, jak s vašimi, tak i s jinými. Psi nejsou přecitlivělí, mají sportovní povahu a jsou pro kdejaký žertík nebo hru - ať je jak chce bláznivá a trvá jak chce dlouho.

Výchova

Naproti tomu jsou odjakživa samostatní. To vyplývá z jeho původního využití - rozhodnutí při lovu v liščí noře dělal sám a nikoliv jeho pán. Právě proto potřebují důslednou výchovu. Neposlouchají svého pána proto, že mu chtějí sloužit, ale jen proto, že se jim to líbí - pouze kvůli sobě. Je proto nutné, aby výcvik byl co nejhezčí a nejpodnětnější. Nudná cvičení jackové přímo nesnášejí. Na druhou stranu - příliš shovívaví či příliš demokraticky orientovaní páni s tímto plemenem taky nic nepořídí; pes si pak dělá co se mu zlíbí.

Shrnutí

Portrét Jacka
Zda se stane z Jack Russell teriéra roztomilý, radostný, nekomplikovaný, sportovní pes, kterého bude jeho majiteli kdekdo závidět, nebo zda z něho vyroste pověstný terorizující Jack Russell teriér, je na jeho pánovi.

Tak jsem zas tu

7. září 2007 v 23:36 | Deny |  Novinky a všechno možný
Čauky všichni moji věrní návštěvníci! I přes to, že jsem tu teď pár měsíců nebyla Shy Whistler a nepřidávala žádný články... tak sem pár lidí pořád chodilo. Tak teď jsem zas tady, rozhodla jsem se aspoň změnit pozadí a to by zase na chvíli stačilo =) Ne pokusim se občas přidat ňákej článek! Tak se mějte, vaše Deny.

Oscar Red Carpet 2